Łukasz Duśko
 
Proponuję Klientom najlepsze rozwiązania, często nowatorskie i przełamujące poglądy prezentowane w literaturze i orzecznictwie. Połączenie doświadczenia zawodowego i działalności naukowej pozwala mi skutecznie prowadzić sprawy, które inni uznają z góry za przegrane.

Moje publikacje

Łukasz Duśko

Adwokat, specjalista z zakresu prawa karnego materialnego oraz procesowego, zwłaszcza prawa karnego gospodarczego. Doświadczenie zdobywał w wiodących na rynku kancelariach specjalizujących się w prawie karnym gospodarczym oraz prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Prace prawnika łączy z działalnością naukową, prowadząc ćwiczenia dla studentów z prawa karnego materialnego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 Szeroka wiedza teoretyczno – praktyczna pozwala mu podchodzić do każdej prowadzonej sprawy indywidualnie oraz proponować Klientom najlepsze dla nich rozwiązania, częstokroć nowatorskie i przełamujące zastane w literaturze oraz orzecznictwie poglądy.

Prowadzone przez niego postępowania dotyczyły między innymi przestępstw przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów oraz obrotowi gospodarczemu. Wielokrotnie reprezentował oskarżonych w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe. W swojej praktyce zajmował się również licznymi postępowaniami z powództwa syndyka masy upadłości o uznanie czynności prawnej za bezskuteczną oraz procesami o zapłatę.

Doktorant w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat przestępstwa faworyzowania wierzycieli na tzw. przedpolu upadłości. Kierownik projektu badawczego finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki, pt. „Szkoda wyrządzona przestępstwem jako przesłanka ujednolicenia modelu procesu karnego i cywilnego”. Autor licznych publikacji w języku polskim i angielskim z zakresu prawa karnego gospodarczego oraz procedury karnej.

W czasie studiów zwycięzca Konkursu Stypendialnego dla Najlepszych Studentów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie trwania aplikacji adwokackiej laureat Konkursów Krasomówczych organizowanych przez Naczelną Radą Adwokacką.

Prywatnie pasjonat sportu, w tym zwłaszcza pływania oraz biegania. Zapalony kibic piłkarski. Hobbysta podróży, w szczególności po krajach azjatyckich.

Świadczy pomoc prawną w języku polskim i angielskim.

Zapraszamy do kontaktu

Potrzebują Państwo pomocy prawnej? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź poprzez załączony formularz. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. 
Contact Form (#3)
Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue