Mateusz Szurman
 
Każdą prowadzoną sprawę traktuję jako wyzwanie i okazje do intelektualnego pojedynku na argumenty. Poszukuję najlepszych rozwiązań i strategii, aby na zakończenie dostrzec satysfakcję i zadowolenie Klienta.

Moje publikacje

Mateusz Szurman

Adwokat, specjalista z zakresu prawa karnego gospodarczego oraz prawa gospodarczego. Doświadczenie zdobywał zarówno w butikowych kancelariach, kancelarii międzynarodowej, jak i – bezpośrednio przed stworzeniem własnej kancelarii – w spółce akcyjnej wchodzącej w skład grupy kapitałowej notowanej na warszawskiej giełdzie. 

Dzięki szerokiemu doświadczeniu, nie ograniczającemu się jedynie do pracy w kancelariach, bardzo szybko rozumie potrzeby klienta, dostrzegając biznesowe konsekwencje podejmowanych działań prawnych. Do każdej prowadzonej sprawy podchodzi indywidualnie, analizując i przedstawiając klientowi jej mocne i słabe strony, określając priorytety i cele do osiągnięcia w konkretnym postępowaniu.

Prowadził postępowania sądowe w sprawach o wartościach sporu opiewających łącznie na kilkaset milionów złotych. Bronił w procesach karnych dotyczących m.in. działań na szkodę spółki, przywłaszczeń, oszustw, a także przestępczości skarbowej. Z sukcesami występuje również jako pełnomocnik pokrzywdzonych podmiotów gospodarczych, dochodząc naprawienia szkody w procesach karnych i cywilnych.

Doktorant w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat odpowiedzialności odszkodowawczej orzekanej w procesie karnym. Bardzo pozytywnie oceniany przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego jako prowadzący zajęcia z prawa karnego. Autor licznych publikacji naukowych w języku polskim i angielskim w zakresie prawa karnego gospodarczego oraz prawa gospodarczego.

Ogromną wagę przykłada do wystąpień sądowych i technik przesłuchiwania świadków. Zdobywca pierwszego miejsca w turnieju oratorskim organizowanym przez Naczelną Radę Adwokacką przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Uczestnik turniejów sądowych w Wiedniu, Hanowerze i Budapeszcie.

Prywatnie miłośnik sportu. Zapalony triathlonista, wicemistrz Adwokatury w narciarstwie biegowym,  członek drużyny piłkarskiej Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

Świadczy pomoc prawną w języku polskim i angielskim. 

Zapraszamy do kontaktu

Potrzebują Państwo pomocy prawnej? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź poprzez załączony formularz. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. 
Contact Form (#3)
Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue