Mateusz Szurman
 
Każdą prowadzoną sprawę traktuję jako wyzwanie i okazje do intelektualnego pojedynku na argumenty. Poszukuję najlepszych rozwiązań i strategii, aby na zakończenie dostrzec satysfakcję i zadowolenie Klienta.

Moje publikacje

Mateusz Szurman

Adwokat, specjalista z zakresu prawa karnego gospodarczego oraz prawa gospodarczego. Doświadczenie zdobywał zarówno w butikowych kancelariach, kancelarii międzynarodowej, jak i – bezpośrednio przed stworzeniem własnej kancelarii – w spółce akcyjnej wchodzącej w skład grupy kapitałowej notowanej na warszawskiej giełdzie. 

Dzięki szerokiemu doświadczeniu, nie ograniczającemu się jedynie do pracy w kancelariach, bardzo szybko rozumie potrzeby klienta, dostrzegając biznesowe konsekwencje podejmowanych działań prawnych. Do każdej prowadzonej sprawy podchodzi indywidualnie, analizując i przedstawiając klientowi jej mocne i słabe strony, określając priorytety i cele do osiągnięcia w konkretnym postępowaniu.

Prowadził postępowania sądowe w sprawach o wartościach sporu opiewających łącznie na kilkaset milionów złotych. Bronił w procesach karnych dotyczących m.in. działań na szkodę spółki, przywłaszczeń, oszustw, a także przestępczości skarbowej. Z sukcesami występuje również jako pełnomocnik pokrzywdzonych podmiotów gospodarczych, dochodząc naprawienia szkody w procesach karnych i cywilnych.

Doktorant w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat odpowiedzialności odszkodowawczej orzekanej w procesie karnym. Bardzo pozytywnie oceniany przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego jako prowadzący zajęcia z prawa karnego. Autor licznych publikacji naukowych w języku polskim i angielskim w zakresie prawa karnego gospodarczego oraz prawa gospodarczego.

Ogromną wagę przykłada do wystąpień sądowych i technik przesłuchiwania świadków. Zdobywca pierwszego miejsca w turnieju oratorskim organizowanym przez Naczelną Radę Adwokacką przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Uczestnik turniejów sądowych w Wiedniu, Hanowerze i Budapeszcie.

Prywatnie miłośnik sportu. Zapalony triathlonista, wicemistrz Adwokatury w narciarstwie biegowym,  członek drużyny piłkarskiej Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

Świadczy pomoc prawną w języku polskim i angielskim. 

Zapraszamy do kontaktu

Potrzebują Państwo pomocy prawnej? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź poprzez załączony formularz. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. 
Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue